اینترنت 5G ایران - نوکس پلاس

دنیای فناوری دائماً در حال تغییر است و جدیدترین هیاهو ورود اینترنت  ۵G   است. این فناوری جدید با ارائه اتصال سریع‌تر و مطمئن تر، تجربه اینترنت را متحول می‌کند. با این حال، با توجه به اینکه راه اندازی  ۵G  هنوز در مراحل اولیه است، بسیاری از مردم در این فکر هستند که کجا می‌توانند آن را پیدا کنند. آگاهی از حوزه های تحت پوشش اینترنت  ۵G   به کاربران اینترنت کمک می‌کند تا با آخرین پیشرفت های دنیای فناوری همراه باشند. اینترنت ۵G یا اینترنت شبکه موبایل نسل پنجم روز به روز بیشتر به دنیا معرفی می‌شود. این فناوری دسترسی به بالاترین نرخ انتقال داده در اینترنت را فراهم می‌کند. در نتیجه، دانش بهتری از فناوری اینترنت نسل پنجم و پوشش آن دارید. زیرا می‌توانید با به روز رسانی و پیکربندی آن در خانه از عملکرد اینترنت موبایل جلوتر بروید. در ادامه بررسی این تکنولوژی دوست داشتنی با نوکس پلاس ، مرجع برتر خرید یوسی پابجی موبایل همراه باشید …

آشنایی با اینترنت ۵G

اینترنت نسل پنجم شبکه های تلفن همراه است. این نوید ارائه سرعت های سریع تر، تأخیر کمتر و اتصال مطمئن تر نسبت به نسل های قبلی را می‌دهد.  ۵G  از باندهای فرکانس بالاتری استفاده می‌کند که به آن امکان می‌دهد داده های بیشتری را با سرعت های بالاتر منتقل کند. همچنین از فناوری آنتن پیشرفته برای ارائه پوشش بهتر و کاهش تاخیر استفاده می‌کند. علاوه بر این، اینترنت نسل پنجم این پتانسیل را دارد که از طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی که نیاز به اتصال به اینترنت پرسرعت دارند پشتیبانی کند.

اینترنت 5G در ایران - نوکس پلاس
آخرین نسل از سیستم های ارتباط سلولی سیار۵G  است که بعد از نسل چهارم به روی کار آمد. فرکانس نسل پنجم دارای امواج در سه باند بالا در محدوده ۶ گیگاهرتز، میانی از  مقدار ۳ تا ۴.۵ گیگاهرتز و بخش پایینی  که زیر ۳ گیگاهرتز است. نسل پنجم فناوری استاندارد برای شبکه های تلفن همراه است که شرکت های تلفن همراه در سال ۲۰۱۹ اجرای آن را در سراسر جهان آغاز کردند. ۵G کانال‌های بزرگ‌تر (برای داده‌های سریع‌تر)، تأخیر کمتر (برای پاسخ‌دهی بیشتر) و توانایی اتصال را ارائه می‌دهد. برای دستگاه های بیشتر به طور همزمان (برای سنسورها و دستگاه های هوشمند) نسبت به نسل های قبلی. در واقع،  ۵G  از دسترسی کوتاه برد «باند بالا» پشتیبانی می‌کند و حدود ۳۰ درصد سریع‌تر است و کانال‌های آن به ۱۰۰ مگاهرتز می‌رسند.

تاثیر اینترنت نسل پنجم بر زندگی

امروزه اینترنت نقش مهمی در زندگی ایفا می‌کند. هر منطقه ای که تحت تأثیر ۵G قرار می‌گیرد و در نتیجه اینترنت قوی تر و بهتری دارد، نقشی در پیشرفت و تسلط بر فناوری لازم دارد. در سال های اخیر اینترنت زندگی مردم را متحول کرده است. دسترسی سریع به اینترنت برای کسانی که تجارت آنلاین دارند بسیار سودمند است. همچنین، اگر مناطق تحت پوشش  ۵G  در ایران گسترش یابد، بسیاری از مشاغل ایرانی نیز رونق خواهند گرفت. بدون شک برای شما هم پیش آمده که با ماشین در حال حرکت هستید و در طول سفر مشکل دسترسی به اینترنت داشته باشید. با پوشش قوی اینترنت ۵G ، دیگر نگران قطع شدن اینترنت خود نخواهید بود.
البته دسترسی به چنین فناوری قدرتمندی نیازمند زیرساخت قدرتمندی است. به طور کلی باید گفت که افزایش سرعت اینترنت به هوشمند شدن زندگی تعداد زیادی از افراد کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید :  معرفی و بررسی مشخصات گوشی گیمینگ سری ردمجیک 8 ، شاهکار جدید نوبیا !

اینترنت ۵G در ایران

در ایران، اینترنت  ۵G  برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ توسط اپراتور ایرانسل رونمایی شد. اپلیکیشن اینترنت  ۵G  در ایران در تهران و چندین شهر مانند کیش، تبریز، مشهد و اهواز راه اندازی شده است. اما از آنجایی که پهنای باند زیادی به شبکه ۵G  اختصاص داده نشده است، هنوز برای عموم قابل دسترسی نیست.

اینترنت 5G در کشور - نوکس پلاس

مزایای اینترنت  ۵G

از مزایای کلیدی اینترنت ۵G  سرعت آن است.  ۵G  قول می‌دهد سرعتی تا ۱۰۰ برابر سریع‌تر از اینترنت ۴G ارائه دهد. این بدان معنی است که می‌توانید فیلم ها را دانلود کنید، ویدئوها را پخش کنید و بازی ها را بدون تاخیر انجام دهید. با اینترنت ۵G  ، می‌توانید انتظار داشته باشید که تجربه‌ای از اینترنت بی‌نقص و سریع داشته باشید. یکی دیگر از مزایای اینترنت ۵G  تاخیر کم آن است. تأخیر به زمانی اشاره دارد که طول می‌کشد تا داده ها از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل شوند. با اینترنت ۵G ، تاخیر به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. به این معنی که اتصال اینترنت شما پاسخگوتر خواهد بود. این امر به ویژه برای برنامه‌هایی که نیاز به تعامل بی‌درنگ دارند، مانند بازی آنلاین یا کنفرانس ویدئویی، بسیار مهم است.
علاوه بر این، اینترنت  ۵G   در مقایسه با نسل های قبلی شبکه های تلفن همراه، پوشش بهتری را ارائه می‌دهد. این به این دلیل است که از فناوری آنتن پیشرفته ای استفاده می‌کند که می‌تواند سیگنال ها را در فواصل طولانی تر منتقل و به دیوارها و سایر موانع نفوذ کند. با اینترنت  ۵G  ، حتی در مناطقی که پوشش ضعیفی دارند، می‌توانید انتظار داشته باشید که اتصال اینترنتی مطمئن تری داشته باشید. اینترنت نسل پنجم می‌تواند کمک بزرگی در مدیریت بحران باشد. با استفاده از این فناوری می توان در مواقع بحرانی هشدارهای به موقع داد. با کمک نسل جدید می توان اطلاعات زیادی در مورد حوادث و اتفاقات مختلف به دست آورد. فناوری ۵G   می‌تواند برای کشور ما که با بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله مواجه است بسیار مفید باشد و خسارات و خسارات مالی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
نسل بعدی اینترنت به افزایش قدرت خدمات و ربات های خودکار در زمینه های پزشکی و حمل و نقل کمک خواهد کرد. در واقع، اینترنت ۵G  به ربات‌های پزشکی و خودروهای خودران اجازه می‌دهد تا عملکرد بهتری در جاده‌ها داشته باشند. برای دستیابی به این اهداف، تولید ۵G  پرسرعت برای پردازش داده ها می‌تواند راه درازی داشته باشد.

دسترسی به اینترنت 5G - نوکس پلاس

معایب نسل پنجم اینترنت

بزرگترین و جدی ترین خطر استفاده از فناوری اینترنت ۵G به سلامت ما انسان ها مربوط می‌شود. به یاد داشته باشید که امواج رادیویی بسیار خطرناک هستند و با تابش انرژی از یک منبع تولید می‌شوند. طبق تحقیقات انجام شده موج منفی در نسل جدید اینترنت وجود ندارد. البته کارشناسان از این موضوع زیاد مطمئن نیستند و مشغول تحقیق بیشتر در این رابطه هستند. برخی از دانشمندان معتقدند که این امواج از طریق تشعشعات خود می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند. البته همانطور که گفتم هیچ منبع مکتوب و دقیقی رسماً این مشکل را اعلام نکرده است.

بیشتر بخوانید :  برای خرید گوشی دست دوم چه مواردی را باید رعایت و بررسی کنیم ؟

اینترنت ۵G در مقابل اینترنت ۴G

اینترنت  ۵G   از نظر سرعت، تأخیر و پوشش نسبت به اینترنت ۴G پیشرفت قابل توجهی دارد.۵G  وعده می‌دهد که سرعتی تا ۱۰۰ برابر سریع‌تر از اینترنت ۴G ارائه می‌دهد. علاوه بر این، ۵G  پوشش بهتری را فراهم می‌کند و امکان داشتن یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد را حتی در مناطق دوردست خواهیم داشت. علاوه بر این، اینترنت  ۵G   نسبت به اینترنت ۴G قابلیت پشتیبانی از طیف وسیع تری از برنامه ها را دارد. با ۵G ، می‌توان انتظار داشت که شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در واقعیت مجازی و اینترنت اشیا باشیم. این برنامه ها به اتصالات اینترنت پرسرعت و تاخیر کم نیاز دارند که ۵G برای ارائه آن طراحی شده است.

اینترنت 5G - نوکس پلاس
فناوری نسل پنجم تلفن همراه در ایران راه درازی در پیش دارد و هنوز اکثر مناطق ایران تحت پوشش آن قرار نگرفته است. با توسعه فناوری و زیرساخت ها و معرفی دستگاه های جدید، تقویت کننده آنتن موبایل نیز بهبود می‌یابد و احتمالاً تقاضا برای آن بالا می‌رود، زیرا ۵G یک اینترنت عالی است. اما ممکن است در برخی از مناطق قابل دسترسی نباشد. پس بهتر است هنوز برای خرید آن عجله نکنیم.

از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید از شما قدردانیم و امیدواریم قدمی در راستای افزایش دانش شما در حوزه تکنولوژی برداشته باشیم . خوشحال میشویم دیدگاه ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.
یادتون نره ! نوکس پلاس عرضه کننده خدمات خرید انسی پابجی نیواستیت و سایر خدمات گیمینگ با نازل ترین قیمت موجود در ایرانه …
نوکس پلاس | noxplus.ir

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *